Helix Nedir

Power Plate’den sonra şimdi de

 

Helix Lateral Trainer Türkiye’de

 

Power Plate’in Türkiye temsilcisi Özkaya İthalat firmasının Amerika’dan getirdiği Helix isimli cihaz fitness sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz yıl Amerika’da “Yılın Kardiyo Cihazı” ünvanına sahip olan marka yenilikçi ve patentli teknolojisi ile yepyeni bir sistem sunuyor

 

Power Plate’i herkes tanıyor artık. Verdiği özel ve güvenli vibrasyon sayesinde fitness’den Medikal alana kadar birçok yerde kullanılıyor. Helix cihazı ise Power Plate ile çok etkili bir sistem oluşturuyor. Power Plate kullanan Stüdyo ve Merkezler artık Helix ile beraber sıkılaşarak zayıflama konusunda çok daha güçlü oluyorlar.

 

İlk bakışta lateral çalışma yaptıran cihazları andırsa da pedalların dönüş yönü ve özel patentli teknolojisi ile çok farklı kas gruplarını çalıştıran sistem 2014 yılından itibaren İngiltere, Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de markete girmiştir.

 

Helix Lateral Trainer cihazı spor yaparken vücudun çalıştırılması en zor olan kas gruplarını bile kolaylıkla çalıştıran; kısa sürede kullanıcıya büyük etkiler veren bir sistemdir. Çalışma sistematiği benzeri cihazlardan çok farklıdır. Özellikle alt kas gruplarında kısa sürede büyük etki göstermekte, kısa sürede vücutta sıkılaşma sağlamaktadır.

 

Helix’i farkı kılan pedalların çalışma yönüdür. Günümüz cihazlarında pedallar hep ileri/geri yönünde çalışırlar. Oysa Helix ile pedalların çalışma yönü değişiyor. Yatay 8 rakamını çizecek şekilde yana doğru iki yönlü çalışan pedallar sayesinde abdominal kaslar dahil, tüm alt beden kasları çok kısa sürede etkili ve güvenli olarak çalışmakta.

 

Sadece 15 dakikalık çalışma ile yüksek değerde kalori yakmak artık çok kolay.

 

Helix Lateral Trainer’ın özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

Sadece 15 dakikalık çalışma yeterlidir.

Tüm alt beden kas gruplarını çalıştırır, sıkılaşarak zayıflama sağlar.

Tüm karın kaslarını çalıştırır.

Güçlenmenin yanı sıra denge kabiliyetini arttırır.

Kolay anlaşılır, motivasyonu arttırır.

Kardiovaskülar çalışmaya müsaittir.

Kalori harcanmasını hızlandırır, yağ yakılmasını kolaylaştırır.

 

Detaylı Bilgi için: www.powerplate-tr.com; www.ozkayaithalat.com

                            Tel : 0216 380 02 27 / 0216 380 35 02

                            info@ozkayaithalat.com

Fitintime