FİZİK TEDAVİ

Power Plate gerek Türkiye’de gerekse Dünyada Fizik Tedavi alanında kullanılan bir cihazdır.

Ülkemizde 18 farklı Üniversite Power Plate’i Fizik Tedavi bölümlerinde farklı yaş gruplarındaki kişilerim Fiziksel Rehabilitasyonunda kullanmaktadır. Bu Üniversitelerin bir kısmı Power Plate’i aynı zamanda Kemik Erimesine karşı tedavi aleti olarak kullanmaktadır.

 

Ayrıca bir çok Fizik Tedavi Merkezi Power Plate’i felçli yada yarı felçi kişilerin günlük hareketi için kullanmaktadır. Kasları Power Plate tarafından kasılan kişilerde oluşabilecek kas erimesi minimuma indirilerek hasta konforu arttırılmaktadır.

Yatalak konumda olan felçi hastalar için en büyük tehlike kasların çalışmamasından dolayı oluşan “kas erimesidir”. Bu tür hastaların Power Plate ile çalışmaları kasları aktive etmekte, böylelikle hem kaslar çalışmakta, hem de beyin kas yönetme yeteneğini sürdürmektedir.

Powr Plate Anti-Aging ödüllü bir cihazdır. Orta yaş üzerindeki kişilerde balans ve reflex kabiliyetini geliştir.

Pediatrik Rehabilitasyonda Fiziksel aktivitenin kalıcı olarak algılanmasına yardımcı olur.

Medikal alanda bir çok fizik tedavi uzmanı hastalarına hareket etmelerini önerirler. Zira hangi yaşta olursak olalım spor yapmak hepimiz için yaşamsal önem taşımaktadır. Power Plate sadece kaslarımızın çalışmasına yardımcı olmaz. Aynı zamanda daha uyumlu bir vücuda sahip olmamıza yardımcı olur.

Araştırmalar göstermiştir ki; Power Plate’i düzenli olarak kullanıldığında insan vücudunda yaşamsal önemi bulunan Serotonin ve Neurotrophine hormonlarının salgılanmasını tetiklemektedir. Ayrıca HGH- Human Growth Hormone salgılanması da Power Plate kullanımı ile paralel olarak artmaktadır.

Power Plate eklemlere yük bindirmez. Özellikle orta yaş ve üzeri kullanıcıların rahatlıkla kullanacağı bir cihazdır. Bu yüzden birçok Fizik Tedavi uzmanı önceden hazırlamış oldukları kişiye özel Power Plate programlarını hastalarına uygulamakta ve kısa sürede istenilen sonuçları almaktadır.

Cadde Pilates

Fitintime