Power Plate ile iş yerinde sağlık için Spor

 

Power Plate FitStop isimli sistemi ile masa başında çalışanlara fiziksel aktivite imkanı sunuyor. Gün boyunca yeterli hareket imkanı bulamayan çalışanlar kısa süre sonra birçok problemle karşı karşıya kalmakta. Uzmanlar bunun çaresini gerekli spor aktivitesini yapmak olarak görüyorlar. Oysa birçok iş insanı spora yeterli zamanı ayıramıyor.

Power Plate’in önermiş olduğu ve tüm dünyada kurumsal alanda hızla yayılan FitStop sisteminde gün içinde Power Plate cihazları ile yapılacak 3 dakikalık çalışmanın, çalışanların günlük hareket ihtiyacını karşılamaya yeterli olacağını belirtilmekte. Başta Shell, Garanti Bankası Genel Müdürlüğü ve Ankara’da bulunan MAN fabrikası olmak üzere sistem birçok kurumda benimsenmiş durumda .

İşyerinde Spor, İş Yaparken Spor

Enerjiniz Bitmesin

Saatler boyunca sandalyeden kalkmadan, masa başında çalışıyoruz. Gün boyunca hareket edemiyoruz.. por salonuna ayıracak zamanımız da yok. Bu şartlar altında formumuzu korumak, sağlıklı ve fit olmak mümkün mü? Oysa şartlar ne olursa olsun formunuzu korumak sizin elinizde. Aldığımız kalorileri yakmak, zihnimizi rahatlatmak, motivasyonu ve verimliliği arttırmak ,obizete ile mücadele etmek, sporu yaşam biçimi haline getirmek için size “İş Yerinde Spor Yapmanın “ yeni formulunu sunuyoruz : FitStop

 

Sadece 5 dakikada Yenilenin

FitStop sistemi için, işyerlerinde çalışan sayısına göre küçük bir Fiziksel Aktivite alanlarına gerek vardır. Bu alanlarda çalışan sayısı ile orantılı olarak Power Plate cihazları vardır. Çalışanlar sabah, öğlen veya öğleden sonra sadece 3 dakikalık bir mola ile spor ihtiyaçlarını karşılayacaklardır. Kısa sürede etkili ve güvenli spor imkanı sunan Power Plate cihazları çalışanların günlük hareket ihtiyacını kısa sürede karşılayacaktır.

 

FitStop Power Plate cihazları ile kısa sürede yapılan egzersiz sisteminin adıdır.

FitStop işletmelerde çalışanların daha mutlu ve daha sağlıklı olmaları için tasarlanmış Fiziksel Aktivite Alanıdır.

FitStop çalışanlara 3 dakikalık spor molaları sunar.

Çalışanlar günlük kıyafetleri ile FitStop alanlarına gider ve rejenerasyon hareketlerini yaparlar

Masa başı Problemleri

 • Fiziksel Problemler

 

Boyundan başlayıp, sırt, bel ve kuyruk sokumunu oluşturan omurga insanın yapısını oluşturan en önemli kemiksel çatıdır. Bu yapının herhangi bir seviyesindeki problem diğerini de etkileyecek ve kişinin fonksiyonları­nın bozulmasına neden olacaktır.

 

Çalışmalarını masa başında gerçekleştiren kişilerde görülen en önemli sıkıntılar duruş bozukluklarıdır. Özellikle ekran üzerinde çalışma yapan bu kişilerin postürlerinde çok kısa süre kaymalar saptanmaktadırlar. Kifoz, Lordoz ve Skolyoz bunların başlıcalarıdır

Hareketsizlik, stress ortamında çalışmanın sürdürülmesi ve yemek alışkanlığının değişmesi obeziteyi tetiklemektedir. Metabolik yavaşlama ise beraberinde birçok sorunu getirmektedir.

 

 • Psikolojik Problemler
  • Aşırı Stress
  • Kendini İyi Hissetmeme Duygusu
  • Dengesiz Beslenme
  • Uykusuzluk
 • İş Verimliliğindeki Düşüşler

İyi tasarlanmış Fiziksel Aktivite Programlarının, çalışanların şirkete bağlılıklarını %10 ila % 25 seviyelerinde arttırdığı, daha sadık çalışan kitlesi oluşturduğu; çalışanlar arasında “takım olma ruhunun” arttırdığı ve bölümler arası iletişime fark edilir şekilde katkıda bulunduğu saptanmıştır.

Fitintime